دسته بندی : عمومی

در زندگی پر مشغله و پرهیاهو امروزی داشتن آرامش و اعصابی آرام نعمت بزرگی است. این روزها مسائلی که آرامش‌تان را به هم نزند اندک نیستند. اما آنچه اهمیت دارد، مهارت و قدرت مبارزه شما، جهت رسیدن به آرامش است. افزودن دمنوش‌های گیاهی به رژیم غذایی روزانه‌تان می‌تواند یک روش سالم و متناسب جهت تسکین اضطراب و استرس باشد. در ادامه با چند دمنوش که آرامش را به زندگی شما می‌آورند آشنا می‌شویم.

دمنوش

دمنوش آویشن

چنانچه مزه آویشن را دوست داشته باشید، خوردن دمنوش این گیاه قادر است لذت بخش باشد. نحوه تهیه کردن آن نیز خیلی ساده و سریع است. اگر به برگ آویشن دسترسی ندارید، قادرید از پودر آویشن بهره برد همینطور از لحاظ طب سنتی این گیاه حاوی طبیعت گرم است.

یک قاشق غذا خوری آویشن را با ۲ لیوان آب داغ را روی شعله غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد. می‌توانید این دمنوش را با عسل یا نبات شیرین کنید و چه‌بسا اگر چند قطره لیمو ترش به آن اضافه کنید، مزه عالی پیدا می‌کند و یا می‌توان در هنگام دم کشیدن به آن لیمو عمانی بیافزایید که مزه ترش و دلپذیری به نوشیدنی‌تان اضافه شود.

دمنوش

دمنوش اسطوخودوس

از گل‌های این گیاه می‌شود یک دمنوش خوشمزه و مفید درست کرد. این دمنوش جهت رفع اختلال‌های خلقی، مانند بی‌قراری یا بی‌خوابی، بیماری‌های گوارشی بهره برده می‌شود. این دمنوش آرامش‌بخش است و جهت درمان سردرد و رسیدن به آرامش اعصاب مفید است.

برای تهیه این دمنوش تنها لازم است سه گرم از این  گیاه معجزه‌گر، سه گرم تخم گشنیز و پنج دانه فلفل سیاه را بکوبید و با هم ترکیب نمایید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در ۱ لیوان آب گرم ریخته و مدت سی دقیقه بگذارید تا دم بکشد. آنگاه آن را صاف نمایید و روزی ۲ بار، هر سری یک فنجان، نیم ساعت بعد از غذا نوش جان کنید.

دمنوش

دمنوش زعفران

همانگونه که اطلاع دارید زعفران، طبعی گرم و خشک دارد و یکی از گیاهانی است که نشاط آور و خنده آور است. تقویت قلب، تحریک قوای مغزی، ضدکرم خوردگی دندان، شستشودهنده کلیه، تقویت کننده معده، درمان و ضدسرفه و خلط آور است.

جهت تهیه آن نخست نیاز است که در قوری اندکی زعفران برزید، حدودا یک چهارم یک قاشق مربا خوری و بعد یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کرده و مقداری آب جوش بر روی آن بریزید و با یک قاشق هم بزنید و هنگامی که خوب تلفیق شد میزان اب جوش را زیادتر نمایید و به مدت بیست دقیقه بر روی حرارت غیر مستقیم قرار داده تا دم بکشد.

دمنوش

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.