دسته بندی : عمومی

براساس مطالعات انجام شده انسان‌هایی که خوشحال‌تر هستند از سایر انسان‌ها موفق‌تر هستند. شاید این علت عالی جهت خوش برخورد بودن‌تان در محل کارتان باشه ولی داستان جذاب‌تر هم میشه وقتی متوجه شوید : اشخاص شاد، روابط دوستانه موفق‌تر، سلامت ذهنی افزون‌تر و عمر افزون‌تر هم دارند. یک روحیه شاد قادر است بسیار به سود شما باشد. ولی برای آغاز احتیاج نیست کتاب‌ها قطور و علمی ارتباط شادی با زندگی و غیره را بخوانید، شما در همین مطلب قدم‌های کوچک را مطالعه می‌کنید که ناخودآگاه شما را مبدل به یک شخص شادتر می‌کند.

شادی

جهت نمونه تاحالا توجه کردید برخی روزها صبح‌ها موقع بیدار شدن از خواب حس خیلی بدی دارید ولی در طی روز حالتان عوض می‌شود و کاملا شخصی شاد می‌شوید؟ علتش فعالیت‌هایی بود که انجام دادید احتمالا اصلا به آنها هم دقت نکردید ولی اثرشان را بر شما گذاشته‌اند. این فعالیت‌ها را از امروز شروع کنید و متوجه خواهید شد چه تمایز عظیمی در نوع روابط، خلاقیت، ایده‌پردازی و ولو موفقیت در کسب و کارتان پدیدار خواهد شد :

فعالیت صبگاهی و زندگی شاد

چنانچه صبح‌ها با زنگ گوشیتان بیدار می‌شوید ایرادی ندارد ولی پس از بیدا شدن گوشی و وسایل هوشمند دیگر را از خودتان دور کنید. یک صبحانه خوشمزه و سالم میل کنید بی آنکه پیام‌های شب قبل را چک کنید. یک چای یا قهوه داغ میل کنید بی‌آنکه به کار دیگر بپردازید و بعد دستکم یک منظره طبیعی برای خودتان داشته باشید (مثل گلدان) جهت رسیدگی روزمره تا انرژی سالم طبیعت را هرروز صبح جذب نمایید.

خودتان را در اتاقتان حبس نکنید

نور خورشید قادر است کارهای خارق العاده‌ای برای شما انجام دهد. تایمی را خارج از خانه، محل کار و غیره بگذرانید. نور خورشید موجب تشکیل ویتامین D در بدنتان می‌شود و این ویتامین ناخودآگاه احساس شادی در شما به‌وجود می‌آورد. علت اصلی فصول حزن انگیز پاییز و زمستان هم کمبود نور خورشید است.

در زمان حال زندگی کنید

در زمان حال بودن شاید اندکی دشوار باشد. امروزه با شبکه‌های اجتماعی و فناوری در دسترس مردم و آپدیت‌های پی‌درپی کمتر کسی یادش می‌ماند که در زمان حال زندگی کند نه در گذشته و آینده. تلاش کنید در زمان حال باشید و فقط به یک چیز فکر کنید. با این آگاهی در زمان حال بودن می‌توانید تمرکزتان را نیز فزونی بخشید. با این روش از لحظه لحظه زندگیتان لذت می‌برید.

مراقبه

هر روز تایمی را به عبادت یا مراقبه اختصاص دهید. مهم نیست از چه دین و مذهبی باشید و یا اصلا به خدا باور دارید یا نه، یک عبادت بی‌آلایش، یک تقویت باور به نیرویی بالاتر و یک درون یابی چند دقیقه‌ای قادر است انرژی بسیاری به شما دهد. شما می‌توانید ولو برای پنج دقیقه در روز چشمانتان را ببنیدید و فقط بر روی نفس کشیدنتان تمرکز کنید.

ورزش

این که کل روز یک جا بنشینید به هیچ عنوان برای ذهن و جسمتان مفید نیست. داشتن تحرک هم برای سلامتی شما هم برای روحیتان مفید است. حتی شده ۳۰ دقیقه در روز را به ورزش کردن اختصاص بدهید. ورزش می‌تواند شما را از تنش‌های روزانه دور کند. دستکم ساعاتی که سرگرم ورزش هستیم از فکر کردن به معضلات و درگیری‌های روزانه دور می‌شویم. حال اگر این فعالیت ورزشی جزء ورزش‌های هوازی باشد نتیجه حاصله بسیار مثبت می‌باشد به دلیل اینکه ورزش هوازی هم سیستم قلب و عروق را سالم نگه میدارد و هم موجب شادی روح و روان می‌گردد.

تغذیه را هم نباید فراموش کنید که یکی از عوامل شادی است. با خوراکی‌ها و تنقلات لذت بخش زندگی خود را شیرین کنید.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.