دسته بندی : عمومی

دندان درد

 وقتی به دندان‌هایتان نمی‌رسید بعد از مدتی با دردهای مزمنی مواجه می‌شوید که واقعا آزاردهنده است. دندان درد یکی از رایجترین دردها است و قادر است تماما دردناک و طاقت فرسا باشد. دندان درد در هر لحظه و به طور معمول بدون هشدار و علائم قبلی اتفاق می‌افتد چنانچه دندان یا لثه‌تان عفونت کرده باشد، امکان دارد که اطراف آن هم درد شدید و خسته کننده داشته باشید و شما را دیوانه کند و چنانچه آن را درست نکنید، امکان دارد در آخر باعث از بین رفتن دندانتان شود. وقتی دندان درد به سراغتان می‌آید دائم با خود می‌گویید که کاش مسواک می‌زدم، آدامس می‌جویدم و مراقبت از دندان را جدی می‌گرفتم، ولی اکنون وقت این فکرها نیست و بهتر است با آنچه در خانه دارید دندان درد را فوری درمان کنید.

دندان

روغن میخک

هنگامی که دندانتان شروع به درد می‌کند اگر در منزلتان روغن میخک دارید می‌توانید به صورت موقتی سریعا درد دندانتان را از بین ببرید.  فقط نیاز به ۱ یا ۲ قطره روغن گل میخک دارید. این روغن را به صورت مستقیم روی دندان صدمه دیده قرار دهید و اجازه دهید که در آن جا بماند و شما می‌توانید از این روغن ۳ الی ۴ سری در روز بهره ببرید. برای تند و تیز بودن آن آماده باشید، زیرا این ادویه جزء ادویه‌های تند محسوب می‌شود.

چای کیسه‌ای

راحت‌ترین و در دسترس‌ترین راه، استفاده از چای کیسه‌ای است. شما به چای کیسه‌ای و آب احتیاج دارید تا چای را داخل آب اندکی خیس و مرطوب کنید و بعد آن را برروی دندان قرار دهید. چنانچه دندان شما، به سرما حساس نیست، پیش از قرار دادن چای آن را در آب یخ قرار دهید و شما می‌توانید ۱ الی ۲ بار از این مسکن بهره برید.

جوش شیرین

یکی دیگر از راه‌های آسان، بهره بردن از جوش شیرین است که در اغلب خانه‌ها پیدا می‌شود. شما به جوش شیرین، آب و یک تکه پنبه احتیاج دارید ، پنبه را با اندکی آب، نمدار کنید و بعد آن را با جوش شیرین بپوشانید و بعد پنبه را روی محل مورد نظر بگذارید. همینطور می‌توانید جوش شیرین را با اندکی آب گرم ترکیب کنید و از این مایع به عنوان دهانشویه بهره برید این مایع همان کار را انجام خواهد داد. شما قادرید ۲ الی ۳ بار در روز از این مایع بهره برید.

دندان

پیاز و آب نمک

یکی از روش‌هایی که همیشه امکانپذیر و دردسترس است و بسیار تاثیرگذار است، استفاده از پیاز است. شما به یک تکه کوچکی از پیاز خام احتیاج دارید به این شکل که آن را روی دندان صدمه دیده قرار دهید، امکان استفاده از آن برای ۲ بار در روز وجود دارد.

آب نمک بسیار تاثیرگذار و در دسترس است. شما به ۱ لیوان آب گرم و یک قاشق چای خوری نمک احتیاج دارید. نمک را داخل آب گرم بریزید و کاملا هم بزنید دهان خود را با آن شستشو دهید. البته این کار را زیاد انجام ندهید چون خود نمک موجب پوسیده شدن دندان می‌شود  و فقط در مواقعی که درد شدید دارید استفاده کنید.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.