دسته بندی : عمومی

اکنون برندهای گوناگونی از آدامس در بازار ایران موجود است که در زیر به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم. آدامس نوعی جویدنی مصنوعی است که می‌توان گفت همه‌ی ما به گونه‌ای در زندگی روزمره خود از آن بهره می‌بریم. از فواید آن نیز می‌توان به رفع بوی دهان و حتی سرگرمی و سلامت دندان‌ها اشاره کرد. در قدیم سقز نوعی آدامس معمول در ایران بود. اکنون مواد تشکیل دهنده‌ی آدامس عبارتند از: ۳۰ % پایه آدامس، ۵۹ % شیرین کننده، ۰.۵ % شیرین کننده قوی، ۲ % نرم کننده‌ها، ۱۰ % شیره‌ی ذرت، ۴ % طعم دهنده‌ها، ۵ % اجزای فعال و رنگ‌های خوراکی است. نام آدامس برگرفته از اسم نخستین کمپانی سازنده آدامس در ایران است که آدامز نام داشت و اکنون برندهای بزرگ آدامس در ایران در حال رقابت با برندهای خارجی هستند.

در ایران آدامس همیشه از محبوبیت بسزایی برخوردار بوده و همیشه در صدر مصرف جهانی قرار داشته است. ولی همیشه انحصار فرآورده‌های قاچاق خارجی بر بازار آدامس مشاهده شده و به همین علت بعضی از تولید کنندگان داخلی انگیزه‌ای جهت رقابت در بازار ندارند؛ ولی یکسری از برندها امید خود را از دست نداده با تلاش فراوان به موفقیت چشمگیری رسیده‌اند به طوری که فروششان از برندهای خارجی بیشتر شده است. در ادامه با برندهای بزرگ آدامس در ایران آشنا می‌شویم.

 

برندهای بزرگ آدامس در ایران

Denexir

این برند به‌وسیله‌ی کمپانی‌ سازنده‌ی مواد غذایی به نام مانی مان پارس تولید می‌شود. این کمپانی فعالیت خود را از شهریور ۱۳۹۲  آغاز کرد و با شعار”لذت پایدار” وارد بازار شده، طی سال‌های اخیر طرفداران زیادی برای خود جذب کرده است. این برند به غیر از طمع و مزه‌های متمایز و جذابی که عرضه می‌کند توجه ویژه‌ای به سلامت دهان و دندان دارد. سهم افزون‌تری از سبد خرید خانوار را به خود اختصاص داده است. این برند با استفاده از مواد اولیه مرغوب همواره در صدر محصولات جای دارد. که از اسامی آن دینگ آپ، فیلیپ تاپ و آدامس جار را می‌توان نام برد.

Denexir 

Action

این برند که در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۶ راهی بازار شد. نخستین سری از فرآورده‌های این کمپانی معروف به آدامس‌های بیداری بودند. این آدامس‌ها به این معروف بودند حس خستگی و خواب آلودگی شما را ازبین می‌بردند، احساس شادابی به شما می‌دادند. که البته خاصیت اغلب آدامس‌ها همین است ولی این برند توجه‌ای ویژه به ویژگی داشته است.

Action

 Beauty Dent

این برند که در ایران به ‌وسیله‌ی کمپانی شیرین عسل تولید و به بازار عرضه می‌شود. در این آدامس‌ها گرانول‌هایی وجود دارد که مرتباً در حال آزاد و فعال سازی هستند که موجب می شود طعم آدامس به شکل ماندگارتر در دهان باقی بماند. این برند طعم‌های متنوع و گوناگونی دارد.

 Beauty Dent

Biodent

چنانچه از آن گروه افرادی هستید که مصرف آدامس بالایی دارند صددرصد اسم آدامس بایودنت به گوشتان خورده است. آدامس‌های بایودنت به سلامت دهان و دندان کمک می‌کند. بایودنت فرآورده‌های گوناگونی دارد که چند نمونه از آنها استاردنت، مینی استیک، دراژه، ارال کر است.

بایودنت

این را فراموش نکنید که محصولات خارجی به دلیل اینکه به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند خیلی مطمئن نیستند و از اصل بودن آنها نمی‌توان اطمینان حاصل کرد در صورتی که امروزه کمپانی‌های داخلی با بالا بردن کیفیت محصولات خود دارند با کمپانی‌های خارجی رقابت می‌کنند. در کشورمان آدامس‌های بسیار با کیفیت و خوش طعم با مواد اولیه‌ی کاملا بهداشتی تولید و روانه‌ی بازار مصرف می‌گردد که از محصولات خارجی چیزی کم ندارند.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.