دسته بندی : عمومی

نگهداری از دندان‌های سالم خیلی اهمیت دارد و شما بایستی همواره مواظب دندان‌هایتان باشید، تا بتوانید دندان‌های سالمی را داشته باشید. حتی چنانچه به شما گفته شده است که شما دندان‌های زیبایی دارید، هر روز بایستی اقدامات لازم را جهت مراقبت از آنها و پیشگیری از صدمات احتمالی انجام دهید. که این حاوی دریافت محصولات متناسب مراقبت‌های دندان و همینطور توجه به عادات روزمره خود می‌شود.

 دندان

برای داشتن دندان سالم قبل از خواب مسواک بزنید

پیشنهاد تمامی دندان پزشکان به شما این است که روزی دو بار مسواک بزنید. با این وجود ما این مسئله را نادیده می‌گیریم و قبل از خواب و رفتن به رختخواب مسواک نمی‌زنیم. ولی مسواک زدن پیش از خواب، دهان و دندان را از میکروب‌ها و پلاک‌ها که در طی روز در دهان جمع می‌شوند، کاملا پاک سازی می‌کند. با این روش دندان‌هایتان همیشه سالم می‌مانند.

صحیح مسواک بزنید

همانگونه که شما می‌دانید نحوه مسواک زدن خیلی اهمیت دارد در حقیقت، انجام یک حرکت نامتناسب در زمان مسواک زدن به دندان شما صدمه میزند هرچند کم باشد.

آدامس

بعد از صرف هر وعده غذایی یادتان نرود حتما آدامس میل کنید. جویدن آدامس به از بین بردن خرده‌های غذا که به دهان یا زبان می‌چسبد کمک می‌کند، لذا راهی موقت جهت تمیزی کردن دهان پس از غذا است و از جمع شدن باکتری‎ها در دهان پیشگیری می‌کند. برخی آدامس‌ها سفید کننده و مواد خاصی دارند که جهت دندان‌ها سودمند است و به از بین بردن میکروب‌های دهان کمک می‌کند. اینگونه می‌توانید همیشه دندان‌های سالم داشته باشید. البته آدامس‌هایی را مصرف کنید که بدون قند (دارای زایلیتول) باشد.

دندان

زبانتان را فراموش نکنید

پلاک همینطور قادر است در زبان شما ایجاد شود. نه تنها این می‌تواند موجب بوی بد دهان شود، چه‌بسا قادر است به مابقی معضلات بهداشت دهان هم منجر شود. هر زمانی که دندان ‌هایتان را مسواک زدید، زبان خود را به آرامی تمیز کنید.

نخ دندان

اغلب افرادی که به طور مرتب مسواک می‌زنند و فراموش می‌کنند از نخ دندان استفاده کنند. نخ زدن صرفا برای پاک سازی قطعات ریز غذا است که امکان دارد در بین دندان‌های شما گیر داشته باشد و با مسواک خارج نشود. نخ در حقیقت یک روش برای تحریک لثه، کاهش پلاک و کمک به کاهش التهاب در دهان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.