دسته بندی : عمومی

عوض شدن فصول به تنهایی یکسری مشکلات درپی دارند. فصل پاییز یکی از فصل‌هایی است که به دلیل کوتاه شدن روزها و تغییر ناگهانی آب و هوا  بسیار چالش برانگیز است. در این مطلب ما به شما نکاتی را آموزش خواهیم داد که در این فصل سلامت روحی و جسمی خود را حفظ نمایید.

پاییز

استفاده از مکمل‌ها در فصل پاییز

اغلب ویتامین دی دریافتی ما از نور خورشید تامین می‌شود لذا هنگامی که هوا سرد شود، دریافت این ویتامین کم می‌شود و بنابراین نیاز است یک مکمل ویتامین دی مصرف کنید تا روحیه و سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.

به خودتان بیشتر توجه کنید

پاییز و زمستان زمانی است که زمین این مجال را به ما می‌دهد تا سرعت خود را کم کنید و با حالات و احساسات خود در ارتباط باشیم و بیشتر برای خودمان زمان بگذاریم.

تعطیلات می‌تواند موجب بالا رفتن وزن، روزهای کوتاه موجب کم خلق شدن و فصل آنفولانزا قادر است موجب بیماری شود. به بدن خود گوش دهید و آنچه را نیاز دارد مهیا کنید. تلاش کنید افکار منفی را به افکار مثبت مبدل کنید و بیشتر از قبل به خودتان اهمیت دهید. با این روش ناخودآگاه سیستم ایمنی بدنتان بالا می‌رود.

پاییز

سلامت پوست

سرمای شدید قادر است پوست شما را خشک نماید، لذا دائم آن را مرطوب و هیدراته نگهدارید. بهره بردن از کرم ضدآفتاب را هم از یاد نبرید  به دلیل اینکه آفتاب را در آسمان نمی‌بینید دلیل نمی‌شود نور آن صدمه‌ای به پوست شما نزند. در فصول سرد بیشتر به پوست خود اهمیت دهید.

پاییز

بالا بردن سیستم ایمنی بدن

شما قادرید با نوشیدن مقادیر بسیاری آب، شستن دست‌ها جهت جلوگیری از بیماری و خوردن غذاهای مقوی به تقویت و بهبود سیستم ایمنی خود کمک کنید. واکسن آنفولانزا را از یاد نبرید. هیچ کس تمایل ندارد تداخل در حس بویایی، درد، عطسه و سرفه مانع زندگی او شود .

یخچال خود را با چغندر، کلم بروکلی، کلم، بادمجان، کلم پیچ، کدو تنبل، سیر، سبزیجات دارای برگ تیره پر کنید. تا بتوانید غذاهای مقوی‌تری درست و نوش جان کنید.

پاییز

برنامه‌های جذاب

چنانچه در زمستان برنامه‌ای نداشته باشید تا سرگرم شوید، مجبورید خواب زمستانی داشته باشید و این به تدریج شما را خسته و کسل می‌کند. نداشتن تفریح به مرور موجب افسردگی می‌شود.

پاییز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.