دسته بندی : عمومی

اغلب ما فکر می‌کنیم افسردگی علائم خیلی بارز و بزرگی دارد که همراه با اشک، اندوه و تاریکی است. مانند تمام چیزهایی که در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی میبینیم، اما در زندگی حقیقی این جور نیست، امکان دارد افسردگی علائم کوچکی داشته باشد که به آسانی قابل ملاحظه می‌باشد و مشخص است. افسردگی علائم بسیاری دارد که در این مطلب با تعدادی از آنها آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

علائم افسردگی

علائم افسردگی:انتقاد از خود

تمامی افراد کمتر از خود انتقاد می‌کنند و اغلب از دیگران انتقاد می‌کنیم تا خودمان. اما شخصی که افسردگی دارد درباره‌ی خود بسیار بدبین می‌شود به عنوان مثال می‌گوید من نمی‌توانم این کار را انجام دهم و یا من به درد هیچ چیز نمی‌خورم .

کارهای روزمره

کارهای روزمره‌ای هستند که برای ما تبدیل به عادت شده‌اند و بدون اینکه درباره‌ی آن فکر کنیم آنها را انجام می‌دهیم اما هنگامیکه این کارها برایمان بی‌معنا شود و انجام دادن آنها دشوار شود دستخوش بیماری افسردگی هستیم. در این مواقع ظرف‌ها در ظرفشویی روی هم تلنبار می‌شوند تا جاییکه شخص مجبور می‌شود غذا از بیرون سفارش دهد تا احتیاجی به شستشوی ظرف‌ها نباشد. برخی مواقع ولو زحمت این کار را هم نمی‌کشید و تنها یک تکه پنیر می‌خورید. چه کسی تمایل دارد که یک کوه ظرف در سینک خود داشته باشد.

علائم افسردگی

بهداشت شخصی

بهداشت شخصی و رعایت کردن آن به نظر کار آسانی می‌آید، اما اشخاصی که دستخوش افسردگی می‌شوند محافظت کردن از خود و چیزهای دیگر را یک کار بی‌فایده می‌دانند ولو لباس تمیز هم نمی‌پوشند و اصلا به خود اهمیت نمی‌دهند.

احساس گناه

امکان دارد با دیدن این جمله خنده‌تان بگیرد. یکی از روش‌هایی که می‌شود گفت شخص دستخوش بیماری افسردگی می‌شود چنانچه حیوان خانگی داشته باشد قادر نیست به آنها رسیدگی کند و به این دلیل هر روز حس گناه می‌کند و این یک نشانه خوب است.

علائم افسردگی

بی‌خوابی

اغلب اشخاص افسردگی را با عدم توانایی خارج شدن از رختخواب مرتبط می‌دانند. ولی این به این معنی نیست که تمام تایم در خواب هستند، یا هنگامی که خواب می‌بینند، احساس استراحت می‌کنند.  هنگامی که بخواهند بخوابند، قادر نیستند بخوابند، هنگامی که می‌خواهند  بیدار بمانند نمی‌توانند بیدار بمانند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.