دسته بندی : عمومی

فرصت‌ها

فرصت‌ها نقش بسیار مهمی در زندگی ایفا می‌کنند. نبایستی آنها را از دست بدهیم و از آنها غافل شویم. در این مطلب به نقش فرصت‌ها در زندگی و بهره بردن از آنها صحبت خواهیم کرد.

باور مثبت

برای اینکه ما بتونیم فرصتی را در زندگی از دست ندهیم نخست باید باورهای مثبت و صحیحی را داشته باشیم یا دستکم باور کنیم زمانی در درون زندگیمان هست و سپس چشم‌به‌راه باشید تا فرصت ایجاد شود پس می‌شود زمان‌های ایده ال را اینگونه دید.

لذا برای به وجود آوردن یک فرصت باید باور مثبت را با اقدام تلفیق نمایید و حرکت کنیم تا فرصت‌های زندگیمان به وجود آیند و سپس ما قادر باشیم از آن فرصت‌ها بهره بریم، تا هنگامی که باورهای مثبت و سازنده رو به وجود نیاوریم وضعیت ما تغییر نخواهد کرد.

فرصت

تعریف فرصت

نمی‌توان یک تعریف خاصی از فرصت داشت ولی ما می‌توانیم جهت درک بهتر به این صورت فرصت رو تعریف نماییم هر چیزی که ما را به اهدافمون نزدیک‌تر کنند و موجب شود ما بهبود پیدا کنیم را فرصت می‌گویند. پس در حقیقت فرصت برای زندگی ما می‌تواند هر چیزی باشد و این بسته به دید ما دارد که آیا فرصت‌ها زندگیمان را می‌بینیم یا خیر، ما باید یاد بگیریم از فرصت‌ها غافل نشویم.

ایجاد شرایط استفاده از فرصت‌ها

پس آغاز نمودن به تغییر و حرکت کردن به سوی یک هدف مشخص همیشه در طی حرکت کردن و زندگیمان یکسری نشانه و فرصت به وجود می‌آیند که درحقیقت، آن فرصت‌ها و آن نشانه‌ها که برای آن است که ما مسیر رو بهتر و عالی‌تر طی نماییم. ولی چون خیلی وقت‌ها فرصت‌ها را نمی‌بینم آنها از دست می‌دهیم. فرصت‌ها درون زندگی موردهای عجیب و غریبی نیستند از دادن یه پیشنهاد همکاری تا یک ایده اجرایی را می‌توانیم فرصت بدانیم، ولی اینکه چطور این فرصت را می‌بینیم و آن را به کار می‌بریم می‌تواند بسیار کمک کننده این مسئله باشد. جهت درک بهتر این مسئله باید بدانیم که این فرصت صحیح هست یا نه؟

غنیمت شمردن فرصت‌ها

یکی از قشنگ‌ترین و اصلی‌ترین نکات که درباره‌ی فرصت که باید بدانید این است که زمانیکه ما از فرصت‌های اولیه زندگیمان بهره می‌بریم فرصت‌های افزون‌تری را به دست می‌آوریم و همین مسئله موجب می‌شود بتوانیم جنبه‌های جدیدتری را تجربه کنیم. لذا چنانچه فرصت‌های اولیه را جدی نگیریم فرصت‌های بزرگ‌تر و بهتر را تجربه نخواهیم کرد. زیرا با دیدن و بهره بردن از فرصت‌های کوچکی که با تحولات اولیه به وجود می‌آیند موجب می‌شود که در یک مدار قرار بگیریم و فرصت‌های افزون‌تری را تجربه نماییم. جهان ما یک جهان کاملاً قانونمند است و وقتی بتوانیم خودمان را در یک مدار درست قرار بدهیم نتایج درستی را دریافت خواهیم کرد. این موفقیت‌های پیاپی موجب شادی و آرامش در زندگیتان می‌شود. در نتیجه فرصت‌ها نقش مهم و اساسی در پیشرفت‌های ما دارند و اگر به درستی از آنها استفاده شود زندگی خوبی را تجربه خواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.