دسته بندی : عمومی

برای اینکه در زندگی آرامش و شادی داشته باشد و شاد باشید انرژی منفی را از زندگیتان کاملا حذف کنید این مطلب را از دست ندهید. شاد بودن یکی از عالی‌ترین احساسات در زندگی روزمره اسـت.

برای آرامش و شادی بیشتر شکرگزاری کنید

شکرگزاری را فراموش نکنید و آن را به یک عادت روزمره بدل کنید. زیرا ثابت شده اسـت کـه شکرگزاری موجب بهبود و التیام حال شـما خواهد شد. افرادی کـه چند چیز مثبت در روز را به روی کاغذ می‌نویسند، سالم‌تر، پر انرژی‌تر و چه‌بسا با استرس و اضطراب اندک‌تری زندگی می‌کنند و همچنین کیفیت خواب آنها بهتر است. راه حل این مسئله این اسـت کـه آن رابه یک عادت منظم درآورید و آن را با نیت قبلی انجام دهید.

شادی زندگی

افراد مثبت اندیش

 شادی فراگیر و واگیردار اسـت. پزشک نیکلاس کریستاکیس و جیمز فاولر، دو محقق و پژوهشگر دانشگاه هاروارد و دانشگاه سان دیه گو دریافتند کـه هر دوست شاد قادر است تا حدود ۹ درصد موجب فزونی احتمال شاد بودن فرد می‌شود. چنانچه حس خوبی ندارید و سرزنده نیستید، خود را به یک دوست یا همکاری کـه به شکل کلی مثبت اندیش اسـت، برسانید. ذهن مـا حاوی نورون‌های آینه‌ای اسـت و دقیقا همان چیزی را که شخص مقابل ابراز می‌کند، تقلید می‌کنند؛ لذا هر زمانی کـه بـه تزریق اندکی انرژی مثبت احتیاج داشتید، خود رابه افرادی کـه انرژی مثبت می‌دهند، وصل کنید تا موجب شادی در زندگیتان شوند.

مهربانی را از یاد نبرید

شاید دقت کرده باشید که وقتی برای اطرافیانتان خرید می‌کنید بیشتر لذت می‌برید و شاد می‌شوید و پژوهش‌ها هم این موضوع را ثابت کرده است. مهربانی کردن به دیگران ولو چنانچه کوچک و ناچیز باشد، احساس خوبی به ما منتقل می‌کند و رضایت از زندگی را در مـا فزونی می‌دهد.  درب ورودی را برای فردی کـه پشت سر شـما در حال وارد شدن اسـت، نگه دارید .از اطرافیانتان تشکر کنید و هنگامی کـه در حال خرید یک نوشیدنی از کافی شاپ هستید، اسنک و خوراکی مورد علاقه همکار خود را برای او بردارید و روی میز او بگذارید. ولو کوچکترین رفتار زیبای شـما قادر است روز خوبی را برای شـما بـه یادگار بگذارد.

با اطرافیانتان وقت بگذرانید و شادی را به زندگی خود بیاورید

داشتن شماری دوست و رفیق قادر است زندگی شـما را نجات دهد. روابط اجتماعی اندک می‌تواند درحد کشیدن ۱۵ نخ سیگار در روز برای شـما زیان‌آور باشد و همچنین قادر است دو برابر مرض چاقی بـه سلامت شـما صدمه بزند. ولو چنانچه سر شـما شلوغ اسـت، قادرید راه‌هایی را جهت ارتباط با اشخاصی کـه برای شـما مهم هستند بیابید. از تایم ناهار خود بعنوان یک فرصت جهت تماس گرفتن با یک دوست بهره برید و یا چنانچه امکان دارد از این فرصت جهت پیاده روی با دوست خود استفاده نمایید. چنانچه در طی هفته خیلی مشغول هستید، دعوت از یک دوست برای گردش و تفریح در تعطیلات آخر هفته عالی به نظر می‌رسد.

تجارت و سرگرمی‌های مفرح، شادی می‌آفرینند

پژوهش‌ها نشان داده، هنگامی کـه مردم پول خود را خرج تجارب و سرگرمی‌های نشاط‌آور می‌کنند، حس شادتری نسبت بـه خرج پول جهت خرید اجناس و وسایل گزارش کرده‌اند .مـا تجربه‌ها را مدت زمان طولانی‌تری بـه خاطر خواهیم سپرد و ذهن مـا قادر است مجددا آنها احیا کند و همین موجب می‌گردد تا حس و حالات مثبت مـا پایدارتر بمانند. پس بجای خرید آن شلوار جین جدید، روی رفتن بـه یک کلاس جدید یوگا و یا دعوت از دوستان جهت رفتن به یک سفر عالی با شـما فکر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.