دسته بندی : عمومی

شکلات یکی از خوراکی‌های جذاب و پرطرفدار است به خصوص نوع تلخ آن که خواص فراوانی دارد. شکلات تلخ شکلاتی است که مقدار دانه‌های کاکائوی افزون‌تری در آن باشد. نکته جالبی که درباره‌ی این خوراکی وجود دارد این است که برعکس شکلات‌های دیگر در دسته‌ی فرآورده‌های چاق کننده محسوب نمی‌شود. هر چقدر مقدار دانه‌های کاکائو و کره کاکائو در شکلات افزون‌تر باشد آن شکلات تلخ‌تر است و مقدار شکر کمتری دارد.

بهترین زمان برا خوردن این خوراکی جذاب صبح‌ها است. این خوراکی مملو از آنتی اکسیدان و مواد معدنی است. به همین علت به‌جزء اینکه برای قلب مفید است، از پوست شما در برابر اشعه‌های زیان آور ماورای بنفش نیز حفاظت می‌کند. شکلات تلخ موجب کم شدن استرس شما می‌شود. شکلات تلخ کمک می‌کند تمایل شما به مواد غذایی شیرین کاهش یابد و احساس سیری کنید. اغلب مردم شکلات دوست دارند. این خوراکی یکی از مواد غذایی است که در عین خوشمزگی و مقوی بودن به کم شدن استرس شما نیز کمک کرده، فشار خونتان را تنظیم می‌کند و موجب فزونی هوشتان می‌شود. در ادامه با دیگر مزایای آن آشنا خواهیم شد.

شکلات

سلامت پوست و مو با شکلات

این خوراکی خوشمزه و جذاب یک ماده دوستدار پوست است که سلامت، درخشش و بی‌عیب‌ و نقص بودن پوست را درپی دارد. شکلات تلخ در ترکیب با کافئین، یک لایه‌ بردار بی‌نظیر محسوب می‌شود. این شکلات، موجب بلند ‌شدن سلول‌های مرده پوست شده و اجازه‌ می‌دهد پوست جدید به آسانی نفس بکشد.

این خوراکی به‌و‌یژه نوع تلخ  آن، به علت دارا بودن مواد سودمند برای مو، سلامت کلی موها را بهبود بخشیده و آنها را بی‌نهایت درخشان و حجیم می‌کند.

فشار خون

برای اینکه بتوانید کنترل متناسبی برروی فشار خون خود داشته باشید، نیاز نیست که خودتان را از خوردن دسرهای جذاب محروم کنید. شکلاتی که حاوی تلخی اندکی است به علت اینکه فلاونوئید دارد قادر است سطح فشار خون شما را پایین آورد. فقط بایستی توجه کنید تا انتخابتان، شکلات متناسبی باشد. چون چنانچه این شکلات بیش از حد قند داشته باشد، موجب فزونی فشار خونتان خواهد شد و کمکی به شما نخواهد کرد.

شکلات

کاهش وزن

این خوراکی محتوای فیبر بالایی دارد که قادر است با طعمی دلچسب و خوب خود گرسنگی را رفع کند. لذا، مصرف شکلات تلخ جهت افرادی که برنامه‌ی رژیم غذایی دارند سودمند است چون قادر است در کاهش وزن تاثیرگذار باشد. حس سیری کردن قادر است مانع از آن شود که شخص رژیم گیرنده وعده‌های غذایی کاملی مصرف نماید یا میان وعده بخورد در نتیجه قادر خواهد بود رژیم غذایی‌اش را به خوبی مراعات کند و به مقداری که احتیاج دارد وزن کم کند.

بالا برنده سطح انرژی

شکلات مملو از چربی و کربوهیدرات است و به طور متوسط هر صد گرم، پانصد کالری انرژی دارد. با این وجود نبایستی از رژیم غذایی حذف گردد. زیرا این خوراکی جذاب دارای مواد مغذی بسیاری است که برای بدن مفید است. خوردن مقداری شکلات در روز به جای مابقی مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی پیشنهاد می‌شود. بهتر است روزانه تقریبا سی گرم شکلات تلخ، نه کمتر و نه بیشتر بخوریم تا سطح انرژیتان بالا رود.

شکلات

شادی‌آور

اغلب افراد تصور می‌کنند اعتقاد به شکلات به عنوان یک نشاط‌ ‌آور تنها یک شایعه یا فریب است. ولی، حتما بسیار خوشحال خواهید شد چنانچه بدانید تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که این اعتقاد درست است و شکلات، به خصوص نوع تلخ آن، در بهبود خلق و خو بسیار تاثیرگذار است.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.