دسته بندی : عمومی

سینماها در سراسر جهان مکان‌های هستند که مردم جهت تفریح می‌روند دوست دارند فیلم مورد علاقه‌شان را تماشا کنند و در حین تماشای فیلم صددرصد به تنقلات احتیاج خواهند داشت و دوست دارند هنگام تماشای فیلم خوراکی هم میل کنند. در سینما، ذرت بوداده (پاپ کورن) خوراکی محبوب اغلب طرفداران سینما است. با این وجود، در بعضی از سینماهای کشورهای گوناگون دنیا پاپ کورن جایگاهی ندارد و به جای آن تنقلات عجیب و غریبی میل می‌شود که اندکی دور از ذهن است. ما در این قسمت به معرفی تنقلاتی خواهیم پرداخت که مردم جهان در حین تماشای  فیلم مورد نظرشان میل می‌کنند. با ما همراه باشید.

در امریکا بیشتر سینماروها تمایل دارند هنگام تماشای فیلم ناچو (خوراکی مکزیکی)، شکلات و پاپ کورن میل کنند. ولی این چیزی که در امریکا مورد بهره هواداران به سینما قرار می‌گیرد لزوما درسراسر جهان رایج نیست. به عنوان نمونه تماشاچیان vip در روسیه با خاویار پذیرایی می‌شوند و این در حالی است که در نروژ از گوشت گوزن خشک شده بهره برده می‌شود.

سینما

تنقلات مورد علاقه مردم دنیا در سینما: ژاپن

Iwashi Senbei در نگاه نخست این تکه‌های ترد همانند نوارهای بیکن است. این خوراکی که از تنقلات مورد علاقه ژاپنی‌ها است شامل ماهی‌های ریز است و در شکر و سس سویا، به خوبی سرخ می‌شود. سینما «سینه شف»، توکیو جزء لاکچری‌ترین و گران بها‌ءترین سینماهای کشور ژاپن به حساب می‌آید، اگرچه سینمای ۴ بعدی توکیو از لحاظ فن‌آوری از بعضی جهات از سینمای «سینه شف» مجهزتر است اما این سینما به مراتب گران‌تر بوده و بهاء‌ بلیط آن از ۵۴ دلار به بالا است. در این سینما که یک سینمای چند منظوره است بهترین سرآشپز‌های جهان بهترین غذاهای بین‌المللی را طبخ و خدمتکاران آنها را سرو می‌نمایند.

روسیه

در این کشور برای تماشاچیان vip خاویار بلوگا سرو می‌شود. این خوراکی از خوراکی‌های لاکچری و گران در مسکو به حساب می‌آید و هنردوستان شکمو حاضر هستند برای خوردن آن پول زیادی خرج نمایند.

هند

سمبوسه، چات و وادا از میان وعده‌های مورد علاقه هواداران بالیوود است. چه‌بسا این خوراکی در بعضی سینماهای ایالت متحده مثل استادیوم کلمیبا در نیوجرسی هم به فروش می‌رسد.

یونان

اغلب سینماهای شهر آتن یونان روباز هستند. که به خصوص در تابستان، هواداران خاص خود را دارد. در طول فصل تابستان بین ماه‌های می ‌و ژوئن سالن‌های سینما در یونان همه درهای خود را باز می‌گذارد. دراین میان بعضی سینماروها از نوشابه و ناچو استفاده می‌کنند ولی در بعضی از سالن‌های دیگر سوولاکی هم سرو می‌گردد. سوولاکی نوعی کباب فوری یونانی است که با گوشت‌های تکه‌ای و سبزیجات به وسیله سیخ و بر روی منقل آماده می‌شود.

انگلستان

در اغلب تئاترها در انگلستان و در بخش‌هایی از آسیا پاپ کورن شکری سرو می‌گردد. این خوراکی در پاکت‌های مخصوص عرضه می‌شود که در آن به جای نمک چیزهایی مثل شکری روی آن پاشیده می‌شود. چه‌بسا نوع نمکی و کره‌ای آن هم در بوفه‌ها وجود دارد. لاکچری‌ترین سالن سینمای انگلستان که در منطقه ناتینگ‌هیل لندن قرار دارد سینمای الکتریک لندن نامیده می‌شود. این سینما علاوه‌بر ۶۵ صندلی چرمی دسته‌دار خیلی راحت، دارای ۳ مبل راحتی دو نفره در عقب و شش تخت دونفره در ردیف جلو است؛ جایی که اشخاص قادرند مثل خانه دراز بکشند و فیلم مورد علاقه‌شان را در راحتی تمام نگاه کنند. این درحالی است که به این اشخاص پتوهایی نرم و لطیف هم داده می‌شود تا در صورت ضرورت روی خود بیندازند.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.