دسته بندی : عمومی

غذا خوردن موجب آرامش خیلی از اشخاص می‌شوند. بیشتر پرخوری‌های عصبی هم نتیجه همین آرام شدن فردی است که به دلیل  خوردن خوراکی به دست می‌آید. ولی آیا کل تنقلات به یک اندازه موجب شادی می‌شوند؟ نشاط نتیجه آزاد شدن ماده‌ای به اسم سروتونین در مغز است. برخی تنقلات به آزاد شدن سروتونین در مغز کمک افزون‌تری می‌کنند. با این خوراکی ‌های نشاط آور آشنا شوید و با قراردادن آن‌ها در برنامه غذایی خود، در صد ساعت آینده نشاط افزون‌تری را تجربه کنید.

شکلات یک خوارکی نشاط آور

مواد نشاط آور شکلات در دانه‌های کاکائو است. لذا جهت اینکه چاق نشوید و رژیم خود را رعایت کنید بهتر است نوع تلخ آن را مصرف کنید. کاکائو انبوه از تریپوفان است. ماده‌ای که به ساخته سروتونین منجر می‌شود. به غیر از این شکلات از میزان هورمون استرس کم کرده و آشفتگی‌های بیوشیمیایی مربوط به استرس را متعادل می‌نماید. به همین دلیل هست که وقتی ناراحت می‌شوید تمایل بسیاری به خوردن شکلات دارید. البته شکلات تلخ خواص بسیاری دارد.

شکلات

آدامس

یکی از خوراکی‌‌های نشاط آور و هیجان انگیز آدامس است. این خوراکی جذاب باعث سرحال شدن شما می‌شود و باعث می‌شود خواب‌آلودگی و حس خستگی که دارید از بین برود و در عین حال باعث می‌شود چاق نشوید و رژیم غذایتان بهم نخورد.

آبنبات و بستنی

آبنبات جزء تنقلات شادی‌آور است و همیشه در جیب‌هایتان یافت می‌شود. آبنبات به دلیل طعم شیرینی که دارد به شما انرژی می‌دهد. این خوراکی خوشمزه و جذاب باعث می‌شود که خستگی شما از بین برود و به نشاط شما می‌افزاید.

آبنبات

بستنی یک خوراکی بسیار خوشمزه و دوست داشتنی است خاصیت ضد افسردگی دارد به ویژه طعم شکلات تلخ و قهوه آن. البته باید دقت کنید که پرکالری هم است و بایستی در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.

قهوه

این نوشیدنی جذاب و خوشمزه شادی‌آوراست و شما را سر حال می‌کند. قهوه خستگی شما را از بین می‌برد و به شما انرژی می‌دهد. از این دانه خوراکی در انواع بیسکویت‌ها، آبنبات‌ها و شیرینی استفاده می‌شود.

نارگیل

نارگیل به علت دارا بودن سطوح افزون تری‌گلیسریدها می‌تواند شیوه‌ای عالی جهت شاد نگه داشتن‌تان باشد. تری‌گلیسریدها چربی‌هایی هستند که به حالات خلقی‌تان کمک می‌کنند و سلامت مغزتان را فزونی می‎بخشند. پورد این خوراکی در آبنبات و شکلات‌ها یافت می‌شود.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.