دسته بندی : عمومی

سیر

سیر خواص فراوانی دارد که با دانستن آن نظرتان عوض خواهد شد و آن را در وعده‌های غذایی خود قرار خواهید داد. ولی در بعضیموارد بایستی در مصرف این گیاه شگفت‌انگیز احتیاط کرد. در کل این گیاه معجزه‌گر فواید بسیاری دارد، این گیاه سرشار از فولیک اسید، ویتامین سی،کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار اندکی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است.

سیر

خواص شگفت‌انگیز

از دیرباز تا به امروز از این گیاه جهت تصفیه خون بهره برده می‌شد. سیر دارای ترکیبات گوگرد است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کندو پتانسیل بالایی در از بین بردن تومورهای سرطانی دارد. میل نمودن این گیاه مجاری تنفس و خون را پاک می‌نماید و با این کار از شدت  تنگ نفس می‌کاهد و برخی مواقع باعث درمان آن می‌گردد. برخی از انواع سل ریوی را درمان می‌کند. به‌ویژه هنگامی که با شیر مخلوط شود، به دلیل اینکه در این صورت اثر چشمگیری در کشتن میکرب کوخ دارد (میکرب سل).

این گیاه معجزه‌گر پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده‌ها را از عفونت‌ها پاک می‌نماید به ویژه در اطفال، و با این خاصیت سپری دربرابر تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک است.

یک تحقیق سه ماهه بیان می‌کند خوردن روزانه‌ی این گیاه به‌عنوان مکمل غذایی عالی، شمار رپرتاژ‌های سرماخوردگی افرادی را که سیراستفاده کرده‌ بودند، در قیاس با دسته کنترل پژوهش، ۶۳ درصد افت داشته است. همینطور مدت مشاهده‌ی علائم سرماخوردگی به‌طورمتوسط در گروه کنترل پژوهش پنج روز بود، ولی در گروه مصرف‌کنندگان سیر به ۱.۵ روز رسید و افت ۷۰ درصدی داشته است. تست دیگری نشان داده ‌است دوز بالای عصاره‌ی سیر (۲.۵۶ گرم در روز) قادر است شمار روزهای ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا را ۶۱درصد پایین بیاورد.

بیماری‌های قلبی و عروقی اصلی‌ترین قاتل‌های جهان هستند. فشار خون بالا یا همان هایپرتنشن، یکی از اصلی‌ترین عامل‌های این بیماری‌ هستند. تحقیقات‌ انسانی بیان می‌کند‌، این گیاه به‌عنوان یک مکمل غذایی اثر قابل توجه‌ای در پایین آمدن فشار خون دارد. این گیاه در پایین آمدن کل و کلسترول ال‌دی‌ال (کلسترول بد) تاثیرگذار است.

دیگر خواص

به‌طور کلی اثبات خاصیت سیر برروی طول عمر انسان‌ها ممکن  نیست، ولی با درنظر گرفتن اثرات مفید آن برروی عوامل خطرناک اصلی مثل فشار خون، منطقی است که این گیاه کمک‌تان می‌کند طول عمر افزون‌تری داشته‌ باشید. همینطور این حقیقت که سیر قادر است‌ با بیماری‌های عفونی مبارزه نماید، یکی دیگر از خواص این گیاه است. این بیماری‌ها دلایل رایج مرگ هستند؛ به‌خصوص در اشخاص مسن یا افرادی که سیستم ایمنی پایینی دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.