دسته بندی : عمومی

فلفل سیاه به عنوان ادویه و چاشنی بهره برده می‌شود. این گیاه بالارونده محسوب می‌شود که دارای ریشه‌های ساقه خیز و کوتاه است. فلفل سیاه مزه تندی دارد و همینطور یک گیاه دارویی خوراکی با مزایای خیلی زیاد به حساب می‌آید.  فلفل سیاه از بوته‌ای باریک و بلند تشکیل شده است، که در رنگ‌های گوناگون چون سبز، قرمز، زرد و نارنجی است، که جهت مزده‌دار کردن غذا از آن بهره برده می‌شود.

فلفل سیاه

سلامت دستگاه گوارش

فلفل گوارش و آنزیم‌ها را تحریک می‌کند، لذا اینگونه هضم را فزونی می‌دهد. هنگامی که فلفل سیاه استفاده می‌کنید به ویژه با وعده‌های غذایی، می‌تواند توانایی هضم غذا را فزونی بخشد. پژوهش‌ها نشان داده است که فلفل سیاه تاثیرات مثبتی بر آنزیم‌های پانکراس هم دارد. فلفل سیاه همینطور به کم شدن گاز معده کمک می‌کند و قادر است در درمان اختلالات کولیک موثر باشد و از بیماری‌های صرع هم پیشگیری می‌کند.

پیشگیری از سرطان با فلفل سیاه

پژوهش‌ها نشان دادند که از پیپرین موجود در فلفل سیاه، فعالیت‌های حفاظتی را برعلیه اقسام گوناگون سرطان انجام می‌دهد. همینطور جذب مواد مقوی دیگر مثل سلنیوم، کورکومین، بتاکاروتن و ویتامین‌های بی را در روده‌های شما را فزونی می‌بخشد، که کل این مواد مغذی جهت سلامت روده و جلوگیری از سرطان تاثیرگذار می‌باشند. همینطور خواص متشابهی در موارد سرطان پروستات هم دارد و یک، داروی شیمی درمانی در درمان سرطان پروستات مورد بهره قرار می‌گیرد.

فلفل سیاه

کاهش وزن

پژوهش‌ها بیان می‌کنند که ترکیبات پیپرین که در این ادویه وجود دارد که با تشکیل و انباشته شدن سلول‌های چربی مبارزه می‌کند. همینطور قادر است به اهداف کاهش وزن شما کمک کند و یک جانشین متناسب در درمان مسائل مرتبط به چاقی و چربی بیش از حد است. فلفل سیاه را در رژیم غذایی روزمره خود جهت کاهش وزن اضافه کنید، زیرا ۱ قاشق چای خوری از آن تنها هشت کالری دارد. قادرید از این ادویه بر روی سینه مرغ و یا سبزیجات کبابی بهره برید.

فلفل سیاه

درمان سرماخوردگی

این ادویه برای این منظور در علم پزشکی باستانی چینی سالیان سال مورد بهره قرار می‌گرفته است. به دلیل اینکه گردش خون و جریان مخاطی را تحریک می‌کند و زمانیکه با عسل مخلوط کنید، اثر بخشی آن فزونی می‌یابد و به عنوان یک عامل سرکوب کننده طبیعی سرفه استفاده می‌شود. به راحتی ۱ قاشق چای خوری فلفل سیاه را با ۲ قاشق غذاخوری عسل، در ۱ فنجان ترکیب کنید، مقداری آب جوش را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا تقریبا پانزده دقیقه بماند. بعد نوشیدنی را نوش جان کنید. آن را ۳ بار در روز تکرار کنید تا از گرفتگی و احتقان سینوس‌ها رها شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.