دسته بندی : عمومی

از زمان‌های قدیم تا به امروز از عسل در بهبود اغلب از بیماری‌ها بهره برده شده است. اصلی‌ترین خواص این خوراکی، ضد میکروب بودن آن است. در صورتی که عسل یک ماده تماما خوراکی است و باید فضای خوبی جهت پرورش میکروب‌ها باشد، اما میکروب‌ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها هم به تدریج از بین می‌رود. زیرا این خوراکی شیرین دارای آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است. در گذشته از این خاصیت جهت از بین بردن پینه‌های دست و پا استفاده می‌کردند.

این خوراکی دارای آنتی اکسیدان است، از این جهت مصرف آن برای سلامت قلب و عروق بسیار سودمند است. بهترین دارو برای افراد مسن است. در گذشته هر دارویی را با عسل  ترکیب می‌کردند، به دلیل اینکه خاصیت بهبود بخشی داروها را چندین برابر می‌کند.

عسل

زیبایی

این خوراکی جذاب به سلامت پوست و مو شما کمک شایانی می‌کند. این خوراکی جذاب جوان‌کننده و ضد پیری است. در حال حاضر هم از عسل در اغلب فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی بهره برده می‌شود. حتی موم آن هم خاصیت بسیاری دارد و ماسک آن برای صورت، چین و چروک و فرورفتگی‌های پوست را می‌پوشاند و پوست را لطیف می‌کند.

ضد سرفه

از عسل در داروهای ضد سرفه به شکل مستقیم و غیر مستقیم بهره برده می‌شود. مزه مزه و غرغره شربت عسل جهت رفع کردن زخم‌های دهان و ورم گلو خیلی مفید است. این خوراکی ضد آسم است.

سلامت دهان و دندان

این خوراکی جذاب با این که خیلی شیرین است، برای دندان‌ها  و لثه مضر نیست، چه بسا لثه‌ها را سالم نگه‌می‌دارد و دندان‌های شما را سفید می‌کند. این خوراکی شیرین یکی از بهترین خوراکی شیرین برای دندان است.

عسل

پاکسازی دستگاه گوارش

اغلب افراد به پاکسازی دستگاه گوراش خود اهمیت نمی‌دهند همین امر به مرور زمان موجب بیماری‌های گوارشی می‌شود. عسل دستگاه گوارش را پاک سازی می‌کند و ضد اسهال است. در پژوهش‌ها اثبات شده اثر بسیار سودمندی بر عفونت‌های معده با هلیکو باکتر پیلوری دارد. از این جهت ضد زخم معده  و دستگاه گوارش است.

بهبود زخم

ترکیبی از ۱ قاشق مرباخوری عسل و اندکی زردچوبه به زخم دهان یا زخم‌های روی زبان بمالید این ترکیب موجب ترشح بزاق دهان می‌گردد تا سم را بکشد. جهت تسریع بخشیدن به روند بهبود بایستی این مایه را از دهان بیرون ریخت.

جهت زخم معده، روزی ۲ سری محلول ۱ لیوان شیر ولرم را با ۱ قاشق مرباخوری عسل میل کنید.

برای بهبود زخم‌های موضعی گاز استریل حاوی عسل را برروی زخم قرار دهید و شب آن را از روی زخمتان بردارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.