دسته بندی : عمومی

زنجبیل از ریشه گیاه Zingiber officinale گرفته می‌شود. به طور معمول در آشپزی در اغلب غذاهای آسیایی، داروهای گیاهی و خاورمیانه استفاده می‌شود. زنجبیل از شاخه کورکومین است. این شیوه معمولا جهت درمان معضلات روده و معده مفید و غذایی عالی جهت اشخاصی که رژیم بدون لکتین دارند به‌حساب می‌آید، زنجبیل همچنین به عنوان مسکن و به عنوان درمانی جهت اختلالات سلامتی مورد بهره قرار می‌گیرد و زنجبیل اثرات ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. از این گیاه بی‌نظیر هم در غذاها استفاده می‌شود هم به صورت دمنوش مصرف می‌شود. البته امروزه در یکسری از آدامس‌ها و آبنبات‌ها استفاده می‌شود.

زنجبیل

موثر در درمان درد و درد قاعدگی با زنجبیل

زنجبیل به شکل تاثیرگذاری دردهای ذهنی را از بین می‌برد، دو گرم زنجبیل می‌تواند به صورت متوسط درد ماهیچه‌ای که در اثر ورزش‌های مقاومتی و دویدن دراز مدت را کاهش دهد، به ویژه اگر دستکم پنج روز زمان ببرد، زنجبیل به درحد دیکلوفناک برای مدیریت درد و بدون داشتن ناراحتی گوارشی اثر دارد.

این گیاه معجزه گر در کاهش شدت درد تاثیرگذارتر از داروهای شیمیایی است به‌خصوص برای دوران قاعدگی و ضرری برای شما نخواهد داشت. بنابراین بهتر است به جای داروهای زیان‌آور از این گیاه استفاده کنید.

آسم و آلرژی

‏Zerumbone، یک جز فعال در زنجبیل، واکنش Th1 را فزونی می‌بخشد و به واکنش حساسیت Th2 به پروتیین سفیده تخم مرغ در موش‌ها کمک می‌کند، زنجبیل با خنثی کردن  Th2واکنش ایمنی در موش‌ها به آسم کمک می‌کند. زنجبیل موجب کم شدن انقباض ماهیچه‌های تنفسی با افت استیل کولین می‌گردد.

رفع استفراغ و حالت تهوع

این گیاه جادویی از پرکاری اعصاب پیشگیری و با بازداری از عملکرد سروتونین در قسمت گوارشی، حالت تهوع، استفراغ به وجود می‌آورد و این گیاه مسکنی غیر دارویی تاثیرگذار جهت بیماری صبحگاهی در دوران بارداری است. زنجبیل به حالت تهوع و استفراغ که در اثر عوارض جانبی شیمی درمانی کمک می‌کند.

خاصیت ضد سرطانی

چندین تلفیق فعال در این گیاه در مقابل نشانه‌های سرطان خیلی قوی هستند و زنجبیل قادر است مرگ سلول‌های سرطانی را با بهره بردن از آپوپتوز تحریک کند، زنجبیل ترپنوییدها قادر است در سلول‌های سرطانی مخاط رحم به وسیله‌ی فعال سازی آپتوپتوز القا شود.

‏Zerumbone، یک جز در این گیاه است و قادر است منجر به آپوپتوز سلول‌های سرطانی پانکراس به وسیله‌ی مسیر سیگنال p53 بشود.

*  این گیاه قادر است سلول‌های سرطانی را با تشعشع حساس کند.

*  این گیاه قادر است جلوی رشد سلول سرطانی را بگیرد.

*  قادر است جلوی رشد سلول‌های سرطانی کبد ( هپاتاما) و استخوان (استئوسارکوما ) بگیرد.

*  زنجبیل رگ‌های خونی نوین را که قابلیت رشد سلول‌های سرطانی را مهیا می‌کند ، متوقف می‌کند.

* زنجبیل از انتقال سلول سرطانی جلوگیری می‌کند.

* از متاستاز ( تکثیر سلول در نقاط مختلف بدن ) سلول‌های سرطانی سینه پیشگیری می‌کند.

سلول‌های سرطانی قابلیت نمو رگ‌های خونی تازه به نام رگ زایی را دارند. که این گیاه معجزه‌گر از این امر جلوگیری می کند.

‏Zerumbone از رگ زایی با مسدود کردن NF-κB در معده، پانکراس، تخمدان و سرطان روده براساس تحقیقات مبنی بر سلول پیشگیری می‌کند.

دی ان ای

روغن اسانس این گیاه جهت افت صدمه DNA از سم قارچ به اسم آفلاتاکسین یافت شده است، زنجبیل قادر است به حافظت از دی ان ای اسپرم در مقابل استرس اکسیداتیو کمک کند. و به باروری در مردان کمک شایانی می‌کند.

کمپانی مانی مان در محصولات خود از این گیاه شگفت انگیز بهره می‌برد که هم طعم بی‌نظیری دارد هم بسیار مفید است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.