دسته بندی : عمومی

دارچین ادویه پرخاصیت و عالی است و طعم عالی به غذا می‌دهد به طوری که شما را شگفت‌زده می‌کند. در گذشته دارچین بسیار ارزشمند بود حتی از طلا هم ارزشمندتر بود. دارچین یک ادویه‌ای از که از دیر باز مصارف بسیاری داشت. این ادویه خوش طعم و خوش بو برای سلامتی بسیار مفید است. شاید چنانچه اطلاع داشته باشید که دارچین به‌تنهایی دارای بیشتر از چهل‌ویک نوع تلفیق حافظت‌کننده‌ی بدن است، دیگر آن را یک ادویه‌ی کم‌ کاربرد نبینید و در رژیم غدایی خود از آن بهره می‌برید. در ادامه با خواص این ادویه خوش طعم و مفید بیشتر آشنا می‌شویم.

دارچین

قند خون و کلسترل با دارچین

این ادویه خوش طمع برای دیابت عالی است. براساس برخی تحقیقات این ادویه به مقاومت بدن انسولینی‌ها کمک شایانی می‌کند. که اغلب افراد دیابتی جهت کنترل قند خون خود از این گیاه استفاده می‌کنند و بسیار تاثیرپذیر است.

دارچین قادر است به صورت غیرمستقیم قند و چربی بدن را کنترل نماید و یا ولو پایین بیاورد. مصرف این گیاه، با افت سطح کلسترول بد، به اسم LDL و تری گلیسیرید و فرونی سطح کاسترول خوب به اسم HDL، همراه است.

جلوگیری از آلزایمر

براساس پژوهش‌های انجام شده عصاره‌ی این گیاه قاد است به جلوگیری از آلزایمر کمک کند و موثر باشد. دو تلفیق موجود در آن، به نام اپیکاتچین و سینامالدهاید، می‌تواند به مبارزه با از دست دادن حافظه کمک کند و همینطور از رشد رشته‌ای در سلول‌های مغزی که عامل آلزایمر هستند، پیشگیری می‌کند. و بهتر است این ادویه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

پیشگیری از عفونت

یکی از فواید این گیاه جادویی، قابلیت عالی آن در پیشگیری از بیماری‌های عفونی دارد. به علت خاصیت ضدباکتری، ضدقارچی، ضدویروسی و ضدعفونی کننده‌اش، در درمان عفونت‌های داخلی و خارجی موثر است و از به وجود آمدن میکروب‌ها در مثانه هم، به خوبی پیشگیری می‌کند.

بهبود گردش خون

این گیاه سحرآمیز به بهتر شدن گردش خون کمک شایانی می‌کند، و همانگونه که اطلاع دارید، با فزونی گردش خون، اثرات درد هم به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد. همینطور گردش خون خوب، موجب گسترش اکسیژن به سلول‌های بدن می‌شود و فعالیت‌های متابولیک را فزونی می‌دهد. شما با بهره بردن از این ادویه می‌توانید خطر ابتلا به حملات قلبی را به مقدار بسیاری کاهش دهید.

سلامت دهان و دندان

دارچین یک طعم دوستداشتنی و پرطرفدار در آدامس و دهانشویه‌ها است. خاصیت ضدالتهابی گیاه قادر است از دندان‌ها و لثه در مقابل صدمه و آسیب حافظت کند و همینطور تنفس و بوی بد دهان را هم رفع می کند.

این ادویه بسیار خوش طعم و پر خاصیت در آدامس‌ها، آبنیات‌ها و خوراکی‌های دیگر استفاده می‌شود که بسیار پر طرفدار است.

کمپانی مانی مان در محصولات خود از این گیاه شگفت انگیز بهره می‌برد که هم طعم بی‌نظیری دارد هم بسیار مفید است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.