دسته بندی : عمومی

امروزه به خاطر مصرف زیاد چایی و قهوه پس از مدتی رنگ دندانهایتان تغییر می‌کند و اگر بخواهید جرم‌گیری کنید به غیر از پرداخت هزینه بالا مینای دندان‌هایتان از بین می‌رود. بهترین راه، روش‌های سنتی هستند. وقتی اسم کف دریا به گوشمان می‌خورد ناخودآگاه فکر می‌کنیم کف‌های که روی آب هستند را گرفته‌اند و می‌فروشند ولی این طور نیست. امروزه به دلیل خاصیت که کف دریا دارد، جهت درمان‌های بسیاری بهره برده می‌شود. ولی برعکس تفکر عموم، این محصول از بافت‌های آهکی یک موجود زنده به دست می‌آید و در حقیقت هیچگونه ارتباطی به کف‌های روی آب ندارد.

کف دریا

آشنایی بیشتر

ماهی‌های مرکب یکی از گونه‌های جانوری است که در اغلب دریاهای اقیانوسی و خلیج‌ها یافت می‌شود. این ماهی که با اسامی سرپاور و همینطور خساک هم شناخته می‌شود، یک ماهی بدون مهره است. به این دلیل ماهی مرکب خوانده می‌شوند که در هنگام خطر از خود مرکبی مشکی رنگ تولید می‌کنند. این ماهیان از خانواده اختاپوس‌ها هستند. آنچه امروزه پزشکان طب سنتی به عنوان کف دریا می‌شناسند، در واقع غضروفی است که در بدن این ماهی‌ها وجود دارد. بعد از مرگ ماهیان مرکب، کل بدن آن‌ها در آب تجزیه شده و به‌وسیله‌ی دیگر ماهیان خورده می‌شود. به غیر از بخش غضروفی عقب ماهیان مرکب که هواداری در میان ماهیان نداشته و به دلیل سبک بودن برروی آب شناور می‌شوند. به دلیل سبکی و سفیدی قسمت غضروفی ماهیان مرکب، عامه مردم فکر می‌کنند که این سفیدی‌ها بایستی کف دریا باشند. به همین دلیل این اسم روی آنها مانده است.

جرم‌گیری

خواص

در سال‌های دور، بومیان سواحل دریایی از غضروف این ماهیان جهت درمان زخم‌ها و ضد عفونی کردن جای سوختگی‌ها و زخم‌ها بهره می‌بردند. آنها کف دریا را جمع می‌کردند، بعد خشک شدن آن را پودر می‌کردند و جهت مصارف درمانی بهره می‌بردند. در حقیقت غضروف  بدن ماهیان مرکب مانند یک عنصر طلایی همیشه همراه دریانوردان بود و از آن استفاده‌های زیادی می‌بردند. کف دریا حاوی مقادیر بسیاری کلسیم و دیگر مواد معدنی است.

جرم‌گیری دندان‌

دیگر نیازی نیست هزینه بالایی را صرف جرم‌گیری دندان‌های خود بپردازید. یکی از خاصیت‌های کف دریا،  سفید شدن دندان‌ است. جنس دندان‌ ما انسان‌ها از کلسیم بوده و به همین دلیل می‌شود از کف دریا به عنوان یک داروی سنتی جهت از بین بردن جرم و سفید کردن دندان بهره برد. بعضی از پزشکان سنتی دارویی را به بیماران خود می‌فروشند که ترکیبی از کف دریای ساییده شده و نمک دریا است.

همینطور اگر خودتان بخواهید از کف دریا به عنوان یک خمیر دندان طبیعی استفاده کنید، می‌توانید غضروف‌های سپید رنگ این ماهی را خوب پودر کنید. بایستی این کار را طوری انجام دهید که یک پودر نرم و سفید رنگ به دست آید. حال می‌توانید این پودر را به شکل مساوی با نمک دریای تهیه شده ترکیب کرده و به عنوان خمیر دندان استفاده کنید. همینطور اگر می‌خواهید از خاصیت سفید کنندگی کف دریا بهره برید، می‌توانید این پودر را به صورت مساوی با زغال پودر شده چوب مخلوط کرده و آن را به شکل روزانه روی دندان‌های خود بمالید و بعد شستشو دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.