دسته بندی : عمومی

اگر درپی این هستید که در سن بالا حافظه خود را تقویت کنید و تمایل دارید هوش خود را تقویت کنید. چنانچه می‌خواهید بدانید که چگونه قادرید مغز خود را فعال کنید و اینکه چه کار کنیم تا حافظه قوی داشته باشید با ما همراه باشید.

هوش

نواختن ساز

آموزش و نواختن یکی از آلات موسیقی هم اضطراب شما را کم می‌کند، هم خود و دیگران از آن لذت خواهید بود و درآخر هم به فزونی هوش و حافظه شما کمک خواهد کرد. جالب است بدانید که نواختن ساز به حدی برای مغز سودمند است، که یک جلسه تمرینی در باشگاه برای اندام شما مفید می‌باشد.

ساز

ورزش

انجام فعالیت‌های ورزشی با تحریک سلول‌های عصبی، تولید آن‌ها را سرعت می‌بخشد، ارتباطات آن‌ها را نیرومندتر و از آن‌ها در مقابل آسیب حفاظت می‌کند، به این صورت مغز شما با بهینه‌ترین گنجایش ممکن عمل خواهد کرد. زمانیکه ورزش می‌کنید، سلول‌های عصبی پروتئین‌هایی به اسم عامل‌های نوروتروفیک آزاد می‌کنند. یکی از این پروتئین‌ها به اسم BDNF موجب می‌شود کلکسیونی از مواد شیمیایی دیگر که در چگونه در سنین بالا هوش خود را تقویت کنیم؟ تاثیرگذار هستند و مستقیما فعالیت‌های شناختی مثل یادگیری را بهبود می‌بخشند، آزاد شود.

ورزش

استراحت

نمی‌شود همواره از مغزتان کار بکشید. برنامه‌های بهره وری را به جزئی از زندگی روزمره خود مبدل کنید تا کارهای اضافه‌ای که زمان و توان ذهنی‌تان را می‌گیرند به شکل اتوماتیک انجام شوند.

بازی‌های ذهنی

اگر از مغزتان به اندازه کار نکشید مثل یک آب راکد می‌گندد. هنگامی که مغز شما داده‌های نوینی دریافت نکند، به چالش کشیده نشود یا فعالیتی نداشته باشد، به مرور ضعیف خواهد شد. چنانچه بتوانید مغز خود را تحریک کنید و به فعالیت وا‌دارید، قادرید این ضعف را از بین ببرید.

یکی از روش‌های به چالش کشیدن مغزتان، بهره بردن از بازی‌های ذهنی است. درباره‌ی چنین بازی‌هایی به یک نکته دقت کنید: دستکم بیست دقیقه در روز به این بازی‌ها اختصاص دهید، ولی جهت هر وهله/نوع بیشتر از پنج تا هفت دقیقه زمان نگذارید، زیرا فقط همین دقایق اولیه هستند که سودمند هستند و بیشتر از آن مغزتان با این بازی‌ها مثل وظیفه‌ای که بایستی در طی روز کامل شود، برخورد می‌کند، نه تمرینی جهت تحریک خود.

هوش

چای سبز

 برطبق تحقیقات انجام شده و در مجله‌ی آمریکایی تغذیه‌ی بالینی به اشتراک گذاشته شده، خوردن روزانه پنج فنجان از این دمنوش قادر است به کاهش ۲۰ درصدی احتمال ابتلا به گرفتاری‌های روانی کمک کند. چای سبز به غیر از این قادر است مثل کافئین مغزتان را در حالت آماده‌باش در کل روز نگه دارد. البته چنانچه در طول روز قهوه میل میکنید این میزان میتواند کمتر باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.