دسته بندی : عمومی

نداشتن حوصله در محل کار

برای همه ما پیش آمده که در محیط کار خود حوصله نداشته باشید و انگیزه‌ای برای کار کردن نداشته باشیم. دقیقا منظورم همان روزهای سختی است که قادر نیستید به بهترین شکل کار کنید. زمان‌های محدودی نیز وجود دارد که بیشتر از حد تعلل می‌کنید، تمرکزتان کم است یا جهت آغاز پروژه‌های مهم با خودتان درگیر هستید. در این مطلب قصد داریم به دلایل بی‌حوصلی در محل کار بپردازیم.

بی‌حوصلگی

از قابلیت‌هایتان به قدر کافی بهره نمی‌برید

هر فردی نقاط قوت و یکسری استعدادی دارد. هرموقع قابلیت‌های ما به‌تمامی در شغل‌مان به کار نیاید، امکان دارد کار محول‌ شده اصلا چالش‌برانگیز به نظر نیاید. بدتر از همه، امکان دارد در ارزشمندی‌ خود برای شرکت شک کنیم و به مرور انگیزه کاری خود را از دست بدهیم و حوصله محل کارمان را نداشته باشیم. بنابراین کاری را انتخاب کنید که از تمامی توانایی‌هایتان در آن بهره ببرید.

رشد و یادگیری

فکر کنید یک کار ثابت بدون هیچ چالش جدیدی را تا ۲ هفته، ۲ ماه، ۲ سال یا بارها و بارها انجام دهید. حستان چه خواهد بود؟ صددرصد که همه تا حد مرگ، بی‌حوصله می‌شویم. بنابراین شغلی را انتخاب کنید در هر روز در حال رشد و یادگیر باشید نه مثل آب راکد تا دیگر برای ثانیه‌ای حوصله محل کارتان را نداشته باشید.

علاقه‌ای به شغلتان ندارید

در بیشتر مواقع کار ما با علاقه‌هایمان تطابق ندارد، ولی برخی مواقع آن را درک نمی کنیم، خوب است که نخست فکر کنیم که چرا این کار را انجام می‌دهیم چون حقوق و دستمزد خوبی دارد؟یا شما آیتم دیگری را جزء این شغل ندارید؟ یا تنها یک محیط جدید می‌خواهید؟ چنانچه اینها دلواپسی‌های اصلی شما هستند، باید درمورد علایق خود در این کار تجدید نظر کنید.

بی‌حوصلگی

یا زیاد بی‌کارید یا مدام در حال کارید

مهم است که در ساعت کاری صددرصد استراحتی داشته باشید، ولی هنگامی که شما بیش از اندازه آزاد هستید، هم معضل ایجاد می‌شود. هنگامی که خیلی بیکار هستید، مغز شما به جاهای دیگری منتقل می‌شود: فکر کردن درمورد غذا خوردن، معضلات روابط، یا آنچه همسایه‌تان امروز صبح به شما گفت اگرچه ذهن شما مشغول است، ولی این افکار به دلیل خستگی شما تولید می‌شوند.

زمانیکه شما همیشه به صورت یکنواخت و دائم پرکاری می‌کنید. انرژی شما جهت آن حجم کار به تدریج رو به کاهش می‌رود. بنابراین این یکنواختی و فشار کاری بر جسم شما چیزی جزء خستگی و فرسودگی نخواهد بود. برای کارتان برنامه‌ریزی کنید طوری که تایم استراحت هم داشته باشید تا از کار خود خسته نشوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.